Portal społecznościowy miłośników polskich zabytków
Tu znajdziecie opisy i zdjęcia pałaców, zamków i dworów oraz "bratnie dusze" o podobnych zainteresowaniach.
Korzystajcie z forum i nawiązujcie kontakty. Po rejestracji na portalu, każdy może redagować opisy i dodawać zdjęcia, Nadesłane materiały zostaną opatrzone nazwiskiem lub nick?iem autora.
Cała treść portalu została zamieszczona w serwisie za zgodą autorów i przechodzi na jego współwłasność w momencie opublikowania.
Korzystanie ze zdjęć i treści serwisu do celów niekomercyjnych, dozwolone jest na zasadzie uznania autorstwa.
Kopiowanie informacji z serwisu do celów komercyjnych i na strony o podobnej tematyce - jedynie za pisemną zgodą serwisu Polskie Zabytki!
Kontakt z nami możliwy jest również na Facebooku: (link proszę wkleić do paska przeglądarki lub uruchomić jako odnośnik).
https://www.facebook.com/portalpolskiezabytki/
Korzystajcie z forum i nawiązujcie kontakty. Po rejestracji na portalu, każdy może redagować opisy i dodawać zdjęcia, Nadesłane materiały zostaną opatrzone nazwiskiem lub nick?iem autora.
Cała treść portalu została zamieszczona w serwisie za zgodą autorów i przechodzi na jego współwłasność w momencie opublikowania.
Korzystanie ze zdjęć i treści serwisu do celów niekomercyjnych, dozwolone jest na zasadzie uznania autorstwa.
Kopiowanie informacji z serwisu do celów komercyjnych i na strony o podobnej tematyce - jedynie za pisemną zgodą serwisu Polskie Zabytki!
Kontakt z nami możliwy jest również na Facebooku: (link proszę wkleić do paska przeglądarki lub uruchomić jako odnośnik).
https://www.facebook.com/portalpolskiezabytki/
Najnowsze zdjęcia w serwisie

Wyszukiwarka
Najnowsze komentarze

GREGORIUS ... 2 tygodnie temu skomentował(a) Nałęczów - Dwór Górskich:
Na dworek Gorskich natrafilem przypadkiem spacerujac po osrodku sanatoryjnym bedacym kiedys wlasnoscia Malachowskich wraz z pieknym palacem. Sam zas dwor stojacy nieopodal ukryty wsrod drzew chyli sie powoli ku upadkowi...z czesciowo zawalonym stropem. Szkoda...budynek posiada piekna drewniana facjate i jest jeszcze jak najbardziej do uratowania...

GREGORIUS ... 2 tygodnie temu skomentował(a) Bieruń Nowy:
Okazaly...po renowacji...dwor w Bieruniu prosperuje dzis jako prywatna stadnina oferujaca nauke jazdy. Wlasciciel pan Tomasz planuje w niedalekiej przyszlosci zaadaptowanie kilku pokoi na cele turystyczne. Zechcial rowniez pokazac mi wnetrza tej pieknej budowli, ktore jak narazie...i w trakcie nadal trwajacego remontu...stanowia uroczy galimatias, ale projekt koncowy bedzie zachwycac. Pan Tomasz sprowadzil nawet kilka pieknych mebli z samej Holandii by uswietnily w pozniejszym czasie wystroj jego dworu. Z cala pewnoscia tam wroce...moze nawet skusze sie na kilka godzin w siodle, czego juz dawno nie robilem :)...

GREGORIUS ... 2 tygodnie temu skomentował(a) Czarnków:
Z przyjemnoscia pragne poinformowac i przy okazji ukoic nieco pesymizm pani Joanny, ze wspomniany przeze mnie lat temu 5 planowany przez ratusz Czarnkow remont tego urokliwego dworku, ktory wprawdzie jak widac opoznil sie o kilka lat...co w naszych polskich realiach wprost juz normalna rzecza jest....ale - no wlasnie - ale renowacja trwa juz od ponad dwoch miesiecy. Zdjecia pani Joanny wykonane zostaly jak widac w okresie zimowym, kiedy nie zaczeto jeszcze remontu. Od tego czasu zdolano juz wymienic calkowicie dach, a teraz trwa renowacja wnetrz. Jak mozna zauwazyc zmieniono calkowicie uklad pomieszczen...Owczesny projekt przewidywal przeznaczenie dworu na cele artystyczno-kulturalne. Zdjecia wykonal pracownik ratusza, ktory to urzad nadzoruje przebieg prac, a same zdjecia wykonane zostaly doslownie kilka dni temu. Ciekaw jestem bardzo efektu koncowego :)...
Marek Kujawa 2 tygodnie temu skomentował(a) Marusza:
Opis na stronie pojawi się za kilka dni. Za zwłokę przepraszamy. Uprzejmie proszę o nadesłanie zdjęcia dworu, które będę mógł zamieścić na stronie. E-mail: admark2000@onet.pl

Jerzy Mrozek 3 tygodnie temu skomentował(a) Jeziory:
Szanowny panie z Poznania, może by pan skasował jeden komentarz.

GREGORIUS ... 3 tygodnie temu skomentował(a) Lublin - Pałac Rządu Gubernialnego:
Ostatnio natrafilem na ciekawa, chociaz bardzo ogolnie sformulowana informacje dotyczaca pieknego, choc swiecacego nadal pustkami Palacu Rzadu Gubernialnego znajdujacego sie na Placu Litewskim w Lublinie. Odwiedzajac to miejsce w tamtym roku w istocie nic sie tam jeszcze nie dzialo. Otoz pienkny ten budynek, ktory Instytut Psychologii UMCS opuscil w roku 2019, a bedacy od roku 2022 wlasnoscia spolki „Immobilia“ …choc to narazie bardzo „zamglone“ plany…mialby niejako w mysl obecnych rozwazan zostac zaadaptowany na luksusowy hotel. Biorac pod uwage prestiz i atrakcyjnosc samego miejsca, bo jak wiadomo na Placu Litewskim znajduja sie w bezposrednim sasiedztwie dwa inne palace pomysl moglby okazac sie wyjatkowo trafiony. Ciekaw jestem co z tego wyniknie:)…











