Skatalogowanych zabytków: 11397
Zarejestruj się
Miniatura Nosowo
Zdjęcie GREGORIUS ...
Miniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura NosowoMiniatura Nosowo

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

GREGORIUS ...Joanna Kwoka

Nosowo

Województwo:zachodniopomorskie
Powiat:koszaliński
Gmina:Biesiekierz
Rodzaj obiektu:Pałac

Rejestr zabytków

Zespół:pałacowy, XVIII-XIX w., nr rej.: 932 z 29.01.1977

Stan obecny

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

Historia

Pałac z końca XIX w. - Obecnie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

Opis

Budynek wzniesiony na rzucie prostokąta, o skomplikowanej bryle. Wewnątrz zachowały się oryginalne piece kaflowe. - Wpisany do rejestru zabytków (nr rej. 932/1977):

Park

Park krajobrazowy o powierzchni 22 ha.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Hrabina R.rok i 9 miesięcy temu
Pałac w Nosowie to na ziemi koszalińskiej prawdziwa perła XIX-wiecznej architektury neorenesansowej. Bryła pałacu nie była przebudowywana i zawdzięczamy ją ostatniemu właścicielowi baronowi von Springer.
We wnętrzach pałacowych kryją się przepiękne sztukaterie, oryginalnie zdobiona stolarka okienna i drzwiowa, a na szczególną uwagę zasługują (wspomniane w opisie przez administratora, a do zobaczenia na zdjęciach Gregoriusa) piece z kafli holenderskich, w tym jeden o kształcie walca z biało-niebieskich kafli zdobionych scenkami dworskimi i myśliwskimi.
Pałac wraz z otaczającym go angielskim parkiem tworzą cichy i spokojny zakątek nad rzeką Radwią, który warto zobaczyć, w którym warto odpocząć, a może i zostać na trochę dłużej...