Skatalogowanych zabytków: 11308
Zarejestruj się
Miniatura Siekowo
2012, zdjęcie Zdzisław Wasiołka
Miniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura SiekowoMiniatura Siekowo

Zdjęcie archiwalne

Miniatura Siekowo
Archiwalne, zdjęcie Krystian Błażejczak

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Zdzisław WasiołkaKrystian BłażejczakTomek MalikMiłosz Wiśniewski

Siekowo

Województwo:wielkopolskie
Powiat:wolsztyński
Gmina:Przemęt
Rodzaj obiektu:Pałac

Rejestr zabytków

Zespół:pałacowy, nr rej.: 1395 z 24.02.1973

Stan obecny

Zarówno pałac jak i park zadbany. W budynku pałacu mieści się oddział Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie im. Oskara Bielawskiego. Budynek oficyny zamieszkały przez personel szpitala, spichrz w bardzo dobrym stanie, rozsypujący się budynek stajni.

Historia

Pałac zbudowany w latach 1878-1879 dla Zygmunta Czarneckiego, przebudowywany.

Opis

Budynek w stylu renesansu francuskiego, wzniesiony na rzucie prostokąta, z dwiema narożnymi wieżami fasady piętrowej. Od strony frontu i ogrodu wysunięte ganki filarowe, nad którymi znajdują się balkony. W holu boazerie, dekoracja stiukowa, w gabinecie kominek z kafli holenderskich z pocz. XVIII w.

Park

Park z 2 poł. XIX w.

Inne

Zabudowania gospodarcze.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Krystian Błażejczak8 lat i 7 miesięcy temu
https://www.facebook.com/rodzinazabytkiprzygoda - zapraszam do obejrzenia zdjęć - Album Wiosna w Siekowie. Byliśmy tam wczoraj z rodzinką. Pałac niszczeje, jest użytkowany, ale przydałby się mały remoncik. Park opanowały boby - niesamowite szkodniki, sieją spustoszenie na każdym kroku.