Skatalogowanych zabytków: 11372
Zarejestruj się
Miniatura Nieznanowice
Zdjęcie Miecia Postołowska 2012
Miniatura NieznanowiceMiniatura NieznanowiceMiniatura NieznanowiceMiniatura NieznanowiceMiniatura NieznanowiceMiniatura NieznanowiceMiniatura NieznanowiceMiniatura Nieznanowice

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Tomek MalikDorota Owczarek

Nieznanowice

Województwo:świętokrzyskie
Powiat:włoszczowski
Gmina:Włoszczowa
Rodzaj obiektu:Pałac

Stan obecny

Ruiny.
Własność prywatna

Historia

Pałac z 2. poł. XIX w.

Opis

Budynek w ruinie. Dwa portyki - zajezdny od południa i ogrodowy od północy.

Park

Park z XIX w. o powierzchni 11 ha, dwa kręgi starych drzew - graby, lipy, kasztanowce.

Inne

Ruina oficyny z przełomu XIX i XX w., rządcówka, chlewnia i dom skarbnika z przełomu XIX i XX w. Ogrodzenie z bramą murowane.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Daniel Brzeziński4 lata i 2 miesiące temu
Dzięki Ci Kochana Ojczyzno, że zapewniłaś temu wspaniałemu zabytkowi dogorywanie w komfortowych warunkach - w zadbanym otoczeniu.
Karol Barsolis Turysta Kulturowy 4 lata i 2 miesiące temu
Danielu .... a z jakiej to "okazyji" i za jaka kare mamy (panstwo Polskie ) odbudowywac dawne palace poniemieckie i pozydowskie ? .... z mojej kieszeni nie dam ani 1 zl. na takie poniem . i poyd. palce..... Panstwo Polskie (z naszych podatkow ) odbuduje a taki czy inny zydek zgosi sie po juz gotowe ... takiego wala jak .... wiec nie podniecaj sie i nie zawracal tylka
Daniel Brzeziński4 lata i 2 miesiące temu
Państwo Polskie nie musi też pozwalać na sprzedaż takich zabytków, często za bezcen, bez gwarancji ich odbudowy lub chociażby zabezpieczenia przed dalszą degradacją. Państwo Polskie mogłoby też prowadzić politykę zachęcającą potencjalnych inwestorów do zainwestowania w renowację takich obiektów. Co do narodowości to nie ma jej ani piękno ani brzydota ani mądrość ani głupota.
Marek Kujawa4 lata i 2 miesiące temu
P. Danielu, pisałem do pana. Proszę sprawdzić pocztę.
Karol Barsolis Turysta Kulturowy 4 lata i 2 miesiące temu
u mnie w ogrodzie przewrocił sie stary płot (chyba zabytek -no bo stary ) ,ja nie mam zalu do panstwa Polskiego ,wiem ze musze samemu ten plot naparwic ,z wlasnej kieszeni . ...
Daniel Brzeziński4 lata i 2 miesiące temu
Okazuje się, że ten pałac jest dla Państwa Polskiego równie bezwartościowy jak dla kolegi Karola - nie figuruje w ogóle w rejestrze zabytków (wpisany jest do niego sam park). To że dla mnie, pomimo zniszczenia, wydaje się piękny i warty ochrony, nie ma więc znaczenia.
Karol Barsolis Turysta Kulturowy 4 lata i 2 miesiące temu
no wreszcie Danielu zrozumiales " dla mnie, pomimo zniszczenia, wydaje się piękny i warty ochrony, nie ma więc znaczenia. "..... Nas prywatne zamki ,dwory , palace nie interesuja wogole pod wzgledem dotacji z budzetu panstwa Polskiego ..
Kamil Grzesiak3 lata i 2 miesiące temu
Nie da sie podejść :(