Skatalogowanych zabytków: 11397
Zarejestruj się

Zdjęcie archiwalne

Miniatura Grudynia Wielka
2016 zdjęcie Jerzy Mrozek

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Agata AndruszkoJerzy MrozekBogdan Adler

Grudynia Wielka

Gross Grauden

Województwo:opolskie
Powiat:kędzierzyńsko-kozielski
Gmina:Pawłowiczki
Rodzaj obiektu:Pałac

Rejestr zabytków

Park:nr rej.: 112/84 z 31.08.1984

Stan obecny

01.04. 2013 roku Pałac Grudynia Wielka został uroczyście otwarty.
Po kilkunastu miesiącach remontu i zmagań z biurokracją udało się przywrócić Pałac w Grudyni Wielkiej do \"życia\". Dziś Pałac w Grudyni Wielkiej zaprasza wszystkich, którzy chcą odpocząć w ciszy, zorganizować przyjęcie, wesele czy też spotkanie biznesowe. Posiadamy salę konferencyjną w pełni multimedialnie wyposażoną , restaurację serwującą pyszne dania i kawiarnię. Dziś nasz Pałac jest miejscem spotkań i odpoczynku. Zorganizujemy każde przyjęcie, sprostamy każdemu wyzwaniu, indywidualnie podejdziemy do każdego gościa. Pałac w Grudyni Wielkiej jest otwarty dla każdego.

Historia

Pałac z końca XIX w. o cechach neogotyckich, został wzniesiony w latach 1858-59 przez rodzinę von Reibnitz. Pałac w Grudyni Wielkiej był w ich posiadaniu aż do 1945 roku, kiedy to został upaństwowiony i przekazany miejscowemu PGR-owi. W pałacu znajdowała się dyrekcja Klucza Państwowych Gospodarstw Rolnych, obejmującego majątki: Grudynia Wielka, Grudynia Mała, Jakubowice i Milice. W 1972 roku z połączenia tych czterech gospodarstw utworzono Państwowe Gospodarstwo Ogrodnicze. Był to największy w Polsce kompleks sadowniczy, którego powierzchnia wynosiła około 1000 ha. Niestety czas, ludzie, brak funduszy i pomysłu, sprowadzili go do stanu, który pozostawiał wiele do życzenia. W roku 2010 firma A& B Consulting wzięła w \"swoje ręce\" dalszą historię tego pięknego zabytkowego obiektu.

Opis

Pałac Grudynia Wielka oferuje Państwu pokoje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe. Wszystkie pokoje są elegancko i gustownie urządzone. Posiadamy 53 miejsca noclegowe. Układy łóżek: pojedyncze, małżeńskie. Nasz hotel przystosowany jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych - posiadamy windę, podjazd i specjalistycznie urządzony pokój. Wszystkie pokoje są wyposażone we własny węzeł sanitarny z prysznicem.W pokojach znajduje bezpłatny dostęp do internetu WiFi. W pokojach jak i w całym hotelu obowiązuje zakaz palenia. Część pokoi z widokiem na Park Zabytkowy. Orginalna ponad stuletnia weranda dzieli się swoim historycznym duchem. Popołudniami w słonecznych promieniach, właśnie na tej werandzie odbywały się
spotkania towarzyskie organizowane przez baronowe tej posiadłości. W restauracji serwujemy dania tradycyjne i coś dla rozpieszczonych podniebień. Każdy znajadzie u nas coś dla siebie. Gotujemy \"z sercem\" to najważniejsza przyprawa naszych dań. W swojej ofercie mamy ponadto: odnowę biologiczną - masaże, kąpiele np. w piwie, mleku, saunę, wannę z hydromasażem. Do dyspozycji jest także salka ćwiczeń.

Park

Park pałacowy, 2 poł. XIX, 1905-15

Inne

Zapraszamy na stronę http://palacwgrudyni.pl/
Szczegółowe informacje pod numerem tel. 77 405 23 20.

Archiwalne zdjęcie: wg. litografii XIX w., ze zbiorów Woj. Biblioteki Publ. w Opolu, wydawca Wacław Bagiński- Wrocław
dodał Jerzy M. polskiezabytki.pl

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Ten obiekt nie został jeszcze skomentowany.