Skatalogowanych zabytków: 11436
Zarejestruj się
Miniatura Łabunie
M. E. Wojciechowscy
Miniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura ŁabunieMiniatura Łabunie

Zdjęcie archiwalne

Miniatura Łabunie
Zdjęcie Joanna Kwoka

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Łukasz SzamrajMichał JakobielskiAndrzej KwasikJoanna Kwoka

Łabunie

Województwo:lubelskie
Powiat:zamojski
Gmina:Łabunie
Rodzaj obiektu:Pałac

Rejestr zabytków

Zespół:pałacowy, XVIII, 1957 r., nr rej.: A/473 z 13.05.1957 i z 18.05.1970

Stan obecny

Dom Rekolekcyjny Sióstr FMM.

Historia

Pałac zbudowany od 1735 roku do poł. XVIII w. wg projektu Efraima Schroegera lub Józefa de Kawe. Pałac restaurowany w latach 1768-1780, rozbiórka galerii po 1907 roku. Przebudowa pałacu w latach 1933-1936. Rekonstrukcja galerii w 1939 roku, zniszczony po 1944 roku. Częściowo odbudowany w latach 60. i 80. XX w.

Park

Pozostałości parku regularnego z cmentarzem zakonnym z poł. XVIII w. Zaprojektowany przez Nowadzkiego i Chmieleckiego. Częściowo wycięty w 1944 roku.

Inne

Dwie oficyny z poł. XVIII w. oraz dwa pawilony z 1775-1776.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Ten obiekt nie został jeszcze skomentowany.