Skatalogowanych zabytków: 11376
Zarejestruj się
Miniatura Babalice
Zdjęcie Tomasz Sosnowski 2010
Miniatura Babalice

Zdjęcie archiwalne

Miniatura Babalice
1933 Właściciele Ludwik Dąmbski i Maria z Tuchołków, zdjęcie Wojciech Jackowski

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Wojciech Jackowski

Babalice

Województwo:warmińsko-mazurskie
Powiat:nowomiejski
Gmina:Biskupiec
Rodzaj obiektu:Dwór

Rejestr zabytków

Park:nr rej.: A/441 z 1.07.1984

Stan obecny

Dwór nie istnieje.

Park

Park dworski.

Inne

Dzień dobry. Byłem mieszkańcem Babalic od 1947 r. do 1965 r. (rodzice mieszkali do 1995 r.) Z rozmów z rodziną mieszkającą w Babalicach przed i po II wojnie światowej do chwili obecnej (aktualnie żyją tylko dwie osoby) oraz z Internetu ? poznałem historie Babalic i właścicieli majątku.
W Internecie odnalazłem też jedną gałąź Rodu Dąmbskich - od rodziców hrabiego (tak Go tam nazywano) Ludwika Dąmbskiego do Jego wnuczki Krystyny Fatmy Chudzickiej (córki Ireny).
Z dziecięcych czasów pamiętam wizyty Pani Ireny w Babalicach i jedyną wizytę jej brata Franciszka. Jak opowiadała moja ciocia podczas jednej z wizyt Pani Irena zwiedzając pozostałości parku, wspominała też o mnogości różnych gatunków drzew i krzewów ozdobnych i nie tylko oraz pokazywała dużo zdjęć całego majątku lecz żadnych zdjęć nie zostawiła. Szperając w Internecie znalazłem tylko jedno zdjęcie dworu z 1933 r. i nic więcej. Bardzo interesuje mnie jak wyglądał dwór, park i majątek przed wojną. Jak to wyglądało po wojnie to widziałem. Jeżeli dysponuje ktoś zdjęciami Babalic z okresu międzywojennego ? bardzo proszę o ich pokazanie w Internecie. W moich zbiorach zachowało się zdjęcie dworu z czerwca 1959 r. A może wiecie Panowie kto takie zdjęcia może mieć?

Oczekuję odzewu i pozdrawiam! Ryszard Mańka

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Ten obiekt nie został jeszcze skomentowany.