Skatalogowanych zabytków: 11379
Zarejestruj się
Miniatura Warszawa - Pałac Dembińskich
Zdjęcie Napoleon 2009
Miniatura Warszawa - Pałac DembińskichMiniatura Warszawa - Pałac DembińskichMiniatura Warszawa - Pałac DembińskichMiniatura Warszawa - Pałac DembińskichMiniatura Warszawa - Pałac DembińskichMiniatura Warszawa - Pałac DembińskichMiniatura Warszawa - Pałac Dembińskich

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Roman KatolikJarosław Bochyński

Warszawa - Pałac Dembińskich

Dzielnica:Śródmieście
Województwo:mazowieckie
Powiat i gmina:Warszawa
Rodzaj obiektu:Pałac

Rejestr zabytków

Obiekt:pałac Dembińskich, nr rej.: 1328-A z 10.03.1988

Stan obecny

Pałac Dembińskich znajduje się, przy ulicy Senatorskiej 12. Położony jest pomiędzy Pałacem Małachowskich a Pałacem Blanka. Obecnie w pałacu na drugim piętrze mieści się Ministerstwo Sportu i Turystyki, a pozostałe pomieszczenia są wynajmowane na biura.

Historia

Pałac Dembińskich –pochodzący z XVIII w. Znajduje się w Warszawie, przy ulicy Senatorskiej 12. Pierwszą właścicielką pałacu była Urszula z Morsztynów Dembińska. W roku 1726 wyszła za mąż za Franciszka z Dembian Dembińskiego. Przyuliczny pałac jest budowlą trzykondygnacyjną, wzniesioną na rzucie litery L z wewnętrznym dziedzińcem. Budynek nakryto czterospadowymi dachami z facjatami.
Częściowo zniszczony w czasie II wojny światowej, po wojnie odbudowany. Renowacją budynku zajęły się Pracownie Konserwacji Zabytków obejmując: generalne wykonawstwo, remont dachu, północne, południowe i zachodnie skrzydła oraz remont elewacji obiektu.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Ten obiekt nie został jeszcze skomentowany.