Skatalogowanych zabytków: 11379
Zarejestruj się
Miniatura Radacz
2019, zdjęcie Patryk Spurgiasz
Miniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura RadaczMiniatura Radacz

Zdjęcie archiwalne

Miniatura Radacz
Zdjęcie GREGORIUS ...

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Jacek KoszalikMagda GłusiecJerzy MrozekPatryk SpurgiaszGREGORIUS ...

Radacz

Województwo:zachodniopomorskie
Powiat:szczecinecki
Gmina:Borne Sulinowo
Rodzaj obiektu:Pałac

Rejestr zabytków

Zespół:pałacowy, XIX/XX w.
Obiekt:pałac, nr rej.: 911 z 5.10.1976
Park:nr rej.: 1134 z 11.10.1980

Stan obecny

Stan na 09.2019 - wedle relacji mieszkańców, pałac wraz z okolicznym terenem użytkowym zakupiony został przez fundację, która planuje wykorzystanie obiektu w celach rekracyjnych I kulturowych.

Historia

Pałac z poł. XIX w.

Opis

Eklektyczny pałac von Kleistów - zbudowany został w II połowie XIX w. i był w posiadaniu tej rodziny do końca XIX w. Na początku XX w. jego właścicielem był K. Casiner. Otacza go park o powierzchni 3 ha, który powstał w XIX wieku w oparciu o zasady stylu krajobrazowego. Według opowiadań mieszkańców po wojnie służył jako siedziba dyrekcji PGR, ośrodek wypoczynkowy a na końcu jako siedziba Monaru. Obecnie rozkradziony i zrujnowany.

Park

Park.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Pawel Alwin3 lata i 11 miesięcy temu
Do ukonczenia w 1972 roku szkoly podstawowej bylem tam wielokrotnie na koloniach letnich.Dziewczynki byly zakwaterowane w palacu, chlopcy w domkach kampingowych.
GREGORIUS ...rok i 8 miesięcy temu
Z palacu w Radaczu tez pozostala juz jedynie polowa...i to doslownie. Sciana z cebulkowa wiezyczka ma juz duzy odchyl i pewnie niedlugo podzieli los reszty budynku....szkoda...