Skatalogowanych zabytków: 11297
Zarejestruj się
Miniatura Groble
2016, zdjęcie Bogdan Adler
Miniatura GrobleMiniatura GrobleMiniatura Groble

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Bogdan AdlerJoanna Kwoka

Groble

Tammendorf

Województwo:dolnośląskie
Powiat:legnicki
Gmina:Chojnów (wiejska)
Rodzaj obiektu:Dwór

Rejestr zabytków

Obiekt:dwór, nr rej.: 1036/L z 28.07.1995

Historia

Dwór (nr 24D) z 1880 r.
Nie sposób znaleźć jakichkolwiek informacji o "zabytku" ...
Chyba przed wojną stanowił niezbyt wiele znaczącą własność jakiegoś niezbyt wiele znaczącego właściciela ... Wykupiony przez rolnika - który wie że to jakiś zabytkowy dwór - ale wizyty jakiegokolwiek Urzędnika Biura Konserwacji Zabytków nie pamięta ... Na wieść o konieczności uzgadniania jakichkolwiek zmian w konstrukcji jego własności z Konserwatorem Zabytków - uśmiecha się szczerze ... Kilka zadaszeń "przykleił" do budynku - bo po prostu były mu potrzebne !! Zajmuje się rolnictwem - i chromoli to wszystko !!
Za słabo znam się na sztuce i budownictwie by domyśleć się dlaczego ta "perełka" znajduje się na liście głównej Rejestru Zabytków od 1995r. ...

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Daniel Brzeziński3 lata i 6 miesięcy temu
Budynek pokazany na zdjęciu i wskazany prawidłowo podanymi współrzędnymi GPS ma numerację 24G. Pod numerem 24D znajduje się inny budynek (bezposrednio przy szosie) wyglądający bardziej na budynek gospodarczy niz na dwór. Albo więc w rejestrze zabytków mają błąd albo budynek ze zdjęcia nie został w ogóle wpisany do rejestru zabytków... To mogłoby tłumaczyć opisane zachowanie właściciela.