Skatalogowanych zabytków: 11379
Zarejestruj się
Miniatura Grudynia Mała
2015, zdjęcie Jerzy Mrozek
Miniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia MałaMiniatura Grudynia Mała

Zdjęcie archiwalne

Miniatura Grudynia Mała
Zdjęcie Jerzy Mrozek

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Jerzy MrozekGREGORIUS ...

Grudynia Mała

Klein Grauden

Województwo:opolskie
Powiat:kędzierzyńsko-kozielski
Gmina:Pawłowiczki
Rodzaj obiektu:Pałac

Rejestr zabytków

Park:nr rej.: 103/84 z 2.02.1984

Stan obecny

Własność prywatna. Pomimo ostrzeżenia na bramie ,że teren prywatny, wszedłem na teren pałacu i zrobiłem kilka zdjęć , po chwili przywitał mnie właściciel z prętem stalowym w dłoni, po rozmowie i pokazaniu klaty z koszulką polskiezabytki.pl ,ustąpiło zdenerwowanie, zaczęło się narzekanie, że rozkradają, niszczą. Na bramie jest numer tel. właściciela, radzę na przyszłość uzgodnić z właścicielem ewentualne wejście na teren pałacu. Istnieje nadzieja, że powoli pałac będzie odbudowywany.

Historia

Barokowy pałac wzniesiony prawdopodobnie w 1859 roku. Budowla należała niegdyś do rodziny von Larisch. Majątek często zmieniał swoich właścicieli i należal m.in. do rodzin von Schipp, Schmidt, Bonisch i Deloch.

Opis

Do dziś zachowały się oryginalne kolumny jońskie podkreślające główne wejście.

Park

Park pałacowy, XIX/XX w.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

GREGORIUS ...2 lata i 8 miesięcy temu
Na zdjeciach Jurka sprzed 6 lat palac mial jeszcze kompletny dach, dwa tygodnie temu bedac na miejscu widac w nim wielka wyrwe, ale jak to ja...ostroznie wsliznalem sie do piwnic by dotrzec na sama gore. Widoki rozpaczliwe...szkoda, ze nikt nic z tym nie robi.