Skatalogowanych zabytków: 11379
Zarejestruj się
Miniatura Popowo - Parcele
Zdjęcie Napoleon 2009
Miniatura Popowo - ParceleMiniatura Popowo - Parcele

Popowo - Parcele

Województwo:mazowieckie
Powiat:wyszkowski
Gmina:Somianka
Rodzaj obiektu:Pałac

Stan obecny

Ośrodek Doskonalenia Kadr Służby Więziennej.

Historia

Pałac zbudowany w XVIII w. z inicjatywy Zygmunta Skarżyńskiego. Wyremontowany w 1950 oraz 1984 roku. - Od XIX w. w rękach rodziny Skarżyńskich.

Opis

Najstarsza jest środkowa część budynku.

Park

Park z 2 ćwierci XIX w.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Danuta Duszynska11 lat i 8 miesięcy temu

Palac w Popowie Parcele wraz z calym otoczeniem budynkow jest bardzo bliski mojemu sercu - tam bowiem bylo moje dziecinstwo. Wlasnie po komnatach tego wowczs zniszczonego palacu biegalam z innymi dzieciakami, odkrywajac jego tajemniczosc. Niedawano bylam w Polsce i nie omieszkalam odwiedzic stron mojego dziecinstwa, z ktorego zrobilam ksiazke z wieloma ilustracjami. Oto link do mojej ksiazki: http://www.blurb.com/my/book/detail/3662219.

Danuta Duszynska11 lat i 6 miesięcy temu
Palac nie byl wyremontowany w 1950 roku. Jako male dziecko w latach piecdziesiatych biegalam po ruinach palacu. Niedawno otrzymalam fotke palacu z czasow mojego dziecinstwa i sa to ruiny. Nalezaloby zmienic informacje w dziale historia. Mieszkalam kolo palacuw budynku pod zegarem i do roku 1960 tj do czasu kiedy wyprowadzilismy sie z Popowa palac nie byl wyremontowany. Remont musial byc dopiero po roku 1960.Podam link do mojej ksiazki a-book, gdzie zalaczam obecne fotki zamku i te dawna fotke. Jest tez troche wspomnien z dziecinstwa.
http://au.blurb.com/my/book/detail/3662219#