Skatalogowanych zabytków: 11397
Zarejestruj się
Miniatura Okmiany Górne
2016, zdjęcie Bogdan Adler
Miniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany GórneMiniatura Okmiany Górne

Użytkownicy współtworzący opis i dane obiektu

Michał JakobielskiBogdan AdlerGREGORIUS ...Joanna Kwoka

Okmiany Górne

Kaiserswaldau

Województwo:dolnośląskie
Powiat:legnicki
Gmina:Chojnów (wiejska)
Rodzaj obiektu:Pałac

Rejestr zabytków

Zespół:- zespół pałacowy i folwarczny, nr rej.: A/3203/10
Obiekt:pałac, XVIII, XIXw
Park:park, 2 poł. XIX, nr rej.: A/3204/505/L z 13.05.1977

Stan obecny

W/g historycznego podziału wsi - w Okmianach Górnych (Płn. Kraniec wsi) Ulokowany jest kompleks pałacowo - folwarczny z niewielkim parkiem i stawami parkowymi . Niewiele o nim wiadomo ... Pałac pochodzący z XVIIIw z jednej strony otoczony parkiem prrawdop. Z XIXw a z drugiej dość dużym folwarkiem .
Obecnie kompleks funkcjonuje jako gospodarstwo rolne .
Jak na tego typu działalność - zaskakuje atmosferą dbałości o porządek i gospodarności . Wszystko wyremontowane , zrewitalizowane ..

W Rejestrze Zabytków znajduje się wpis :

zespół pałacowy i folwarczny
- pałac, XVIII, XIX w
- folwark, 4 cw. XIX, pocz. XX w
- gorzelnia
- stajnia
- 2 obory
- spichrz
- park, 2 poł. XIX w

Historia

Pałac z XIX w.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

GREGORIUS ...10 miesięcy temu
Palac w Okminanach Gornych zostal w ostatnim czasie odrestaurowany...wlasciciel pozwolil nam "poszwedac sie" :) nieco wokol palacu...Przy okazji opowiedzial nam jedna z najbardziej smiesznych i absurdalnych historyjek zwiazanych z konserwatorem zabytkow, jakich to historyjek zwiedzajac palace i zamki slyszymy dziesiatki...Otoz za palacem znajdowalo sie male zaglebienie w ziemi...taki dolek czy wyrwa...wlasciciel postanowil zasypac to gruzem by nikt do dziury nie wpadl i nie zrobil sobie byc moze krzywdy...Pani konserwator widzac to stwierdzila, iz w sumie nalezalaby mu sie kara za owy czyn bo....." gruz nie byl historyczny"...:)