Skatalogowanych zabytków: 11320
Zarejestruj się
Miniatura Proszew
Zdjęcie Waldemar Sosnowski 2012
Miniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura ProszewMiniatura Proszew

Proszew

Województwo:mazowieckie
Powiat:węgrowski
Gmina:Grębków
Rodzaj obiektu:Dwór

Rejestr zabytków

Zespół:dworski z 1 poł. XIX w.
Obiekt:dwór, nr rej.: 628 z 4.04.1962
Park:nr rej.: 392 z 7.04.1989

Historia

Dwór z 1 poł. XIX w., rozbudowany w 2 poł. XIX w.


Bylem przez 30-lat właścicielem powyższej nieruchomości ? w tym czasie zaszłi duże i istotne zmiany z którymi chciałbym się podzielić na tym portalu.
Pominiętą została informacja na temat pałacu która powinna być omówiona w pierwszej kolejności bo wiem na pewno pałac i jego historia zdecydowała o wpisaniu go do rejestru zabytków które prowadzi konserwator siedlecki.
Wcześniejszy właściciel od którego nabyłem całą nieruchomość podjął prace remontowe i prace rewitalizacyjne ? okazał się być jednak w swoich działaniach człowiekiem nieodpowiedzialnym bo dokonał większych spustoszeń niż te które zastał.
Wybudował fatalną klatkę schodowa wewnątrz i wewnątrz dokonał przebicia nowych otworów i generalnie nie miało to nic wspólnego z odtworzeniem tego co stanowi podstawę remontu obiektu zabytkowego.
Po konsultacjach z zastępcą konserwatora zabytków i pod jego nadzorem zmuszony byłem usunąć naniesienia wcześniejszego właściciela i jednocześnie przeprowadziłem niezbędne prace takie jak odwodnienie budynku który natychmiast spowodował jego osuszenie i nowe obróbki blacharskie które zapobiegły zaciekom i dewastacji budynku.
Po wykonaniu tych czynności nastąpił protokół oględzin przedstawicieli konserwatora który z czynności tej sporządził stosowny
protokół.

tekst dla portalu \"polskiezabytki\" Pan Edmund Dreger


Park

Park.

Komentarze

Aby skomentować obiekt, zaloguj się. Jeżeli nie masz jeszcze konta w serwisie, zarejestruj się.

Ten obiekt nie został jeszcze skomentowany.