Skatalogowanych zabytków: 11145
Zarejestruj się

Portal społecznościowy miłośników polskich zabytków

Tu znajdziecie opisy i zdjęcia pałaców, zamków i dworów oraz "bratnie dusze" o podobnych zainteresowaniach.
Korzystajcie z forum i nawiązujcie kontakty. Po rejestracji na portalu, każdy może redagować opisy i dodawać zdjęcia, Nadesłane materiały zostaną opatrzone nazwiskiem lub nick?iem autora.
Cała treść portalu została zamieszczona w serwisie za zgodą autorów i przechodzi na jego współwłasność w momencie opublikowania.
Korzystanie ze zdjęć i treści serwisu do celów niekomercyjnych, dozwolone jest na zasadzie uznania autorstwa.
Kopiowanie informacji z serwisu do celów komercyjnych i na strony o podobnej tematyce - jedynie za pisemną zgodą serwisu Polskie Zabytki!
Kontakt z nami możliwy jest również na Facebooku: (link proszę wkleić do paska przeglądarki lub uruchomić jako odnośnik).
https://www.facebook.com/portalpolskiezabytki/


 


Najnowsze zdjęcia w serwisie


Skoki
2019, zdjęcie Miłosz Wiśniewski

Skoki
2019, zdjęcie Miłosz Wiśniewski

Skoki
2019, zdjęcie Miłosz Wiśniewski

Skoki
2019, zdjęcie Miłosz Wiśniewski

Skoki
Zdjęcie Tadeusz Repeć

Skoki
2018, zdjęcie Tadeusz Repeć

Skoki
2018, zdjęcie Tadeusz Repeć

Roszkowo
2018, zdjęcie Tadeusz Repeć

Wyszukiwarka

Znajdź zamki, pałace i dwory w Polsce, ich zdjęcia, opisy oraz informacje o ich historii i dniu dzisiejszym.
Najnowsze komentarze

Marek Kujawa 2 dni temu skomentował(a) Brzoza:
Niemiecka nazwa wsi - Rindorf - funkcjonowała w okresie całej II wojny światowej, ponieważ widnieje już na mapach z 1940 r.
Marek Kujawa 3 dni temu skomentował(a) Lubiń:
Pani Izabelo, bardzo dziękujemy za bezcenne informacje. Spróbuję przeredagować cały opis i uwzględnić szczegóły o których pisze Pani. Potrwa to kilka dni, albowiem mam inne opisy na ukończeniu. Pozdrawiam!
Marek Kujawa 4 dni temu skomentował(a) Zabuże:
Panie Zbigniewie, piękny zestaw zdjęć! Dziękujemy!

 

Izabela Stefaniak 4 dni temu skomentował(a) Lubiń:
Zajrzałam tu po kilku latach i cieszę się, że opis Lubinia rozrósł się w międzyczasie. Może warto dodać, że ganek ze zdjęć został dobudowany w czasach współczesnych, z pewnością po roku 2004 (mam zdjęcia z tego roku i wtedy była to paskudna betonowa dobudówka). Na ile ten obecny jest podobny do oryginalnego przedwojennego trudno stwierdzić, bo na zdjęciach z lat 30-tych jest cały porośnięty pnączami (też mam). I może warto poprawić, że Feliks Zieliński (mój pradziadek cioteczny) kupił Lubiń od Wiktora Szulczewskiego pomiędzy rokiem 1910 a 1913, a tenże Szulczewski kupił go od niemca w 1897. A sam Feliks był powstańcem wlkp, brał udział w I wś, walczył w wojnie polsko-ruskiej, a w okresie 20-lecia był znanym lokalnym społecznikiem. Został wyrzucony z Lubinia przez gestapo w październiku 1939 r i zmarł w 1943 r w Biskupiu pow.Ślesin.
Z tego co podaje Wikipedia, to pałac w Wojcieszowie Górnym wygląda tak: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_w_Wojcieszowie_G%C3%B3rnym
Ten Pałac jest w Wojcieszowie GÓRNYM.