Skatalogowanych zabytków: 11204
Zarejestruj się

Portal społecznościowy miłośników polskich zabytków

Tu znajdziecie opisy i zdjęcia pałaców, zamków i dworów oraz "bratnie dusze" o podobnych zainteresowaniach.
Korzystajcie z forum i nawiązujcie kontakty. Po rejestracji na portalu, każdy może redagować opisy i dodawać zdjęcia, Nadesłane materiały zostaną opatrzone nazwiskiem lub nick?iem autora.
Cała treść portalu została zamieszczona w serwisie za zgodą autorów i przechodzi na jego współwłasność w momencie opublikowania.
Korzystanie ze zdjęć i treści serwisu do celów niekomercyjnych, dozwolone jest na zasadzie uznania autorstwa.
Kopiowanie informacji z serwisu do celów komercyjnych i na strony o podobnej tematyce - jedynie za pisemną zgodą serwisu Polskie Zabytki!
Kontakt z nami możliwy jest również na Facebooku: (link proszę wkleić do paska przeglądarki lub uruchomić jako odnośnik).
https://www.facebook.com/portalpolskiezabytki/


 


Najnowsze zdjęcia w serwisie


Mikołajewice
2019, zdjęcie Zbyszek Qumax

Mikołajewice
2019, zdjęcie Zbyszek Qumax

Mikołajewice
2019, zdjęcie Zbyszek Qumax

Mikołajewice
2019, zdjęcie Zbyszek Qumax

Popów
Zdjęcie Szymon Strycharczyk

Wyszukiwarka

Znajdź zamki, pałace i dwory w Polsce, ich zdjęcia, opisy oraz informacje o ich historii i dniu dzisiejszym.
Najnowsze komentarze

Daniel Brzeziński 5 godzin temu skomentował(a) Rozogi:
Pałac ze zdjęcia i z opisu jest zlokalizowany w innych Rozłogach: http://www.dioblina.eu/Dwor_w_Rozogach, https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozogi_(powiat_mrągowski) Zasugeruję zmiany a po ich wykonaniu mój komentarz proszę usunąć.
Karol Barsolis Turysta Kulturowy 3 dni temu skomentował(a) Wąsowo:
Ostatni przedwojenny właściciel – niemiec Hardt był w Hakacie -wroga Polakom organizacja niemiecka ,która przejmowała (odbierała ) majątki Polaków na naszych ziemiach podczas zaborów.. w Wąsowie gdzie przejął (odebrał ) majątek Sczanieckich - za udział Emilii w powstaniach . Podstawowym celem Hakaty była ostateczna germanizacja ziem polskich w zaborze pruskim – na rdzennie ziemiach polskich
Karol Barsolis Turysta Kulturowy 3 dni temu skomentował(a) Kosieczyn:
Piękna bryła pałacu w Kosieczynie - lubuskie tuz przy granicy z Wielkopolska - Zbąszyn . Pałac obecnie jest nie zamieszkały , -chyba czeka na remont ,jest ogrodzony .. PS..co do opisu. Niemiec Hardt był w Hakacie -wroga Polakom organizacja niemiecka ,która przejmowała (odbierała ) majątki Polaków na naszych ziemiach podczas zaborów..to samo zrobił w Wąsowie gdzie przejął (odebrał ) majątek Sczanieckich - za udział Emilii w powstaniach .Podstawowym i nieartykułowanym nigdy wprost celem Hakaty była ostateczna germanizacja ziem polskich w zaborze pruskim – na rdzennie ziemiach polskich

 

Daniel Brzeziński 5 dni temu skomentował(a) Stara Łęknica:
Na stronie https://zabytek.pl/pl/obiekty/g-230704 widać, że park usytuowany jest wokół pałacu w Łęknicy, który ma w katalogu oddzielny wpis: http://www.polskiezabytki.pl/m/obiekt/7393/Leknica/ (tzn. niezupełnie to widać, ponieważ wpis dotyczący Łęknicy zawiera współrzędne miejscowości a nie pałacu - zaraz to sprostuję). Innymi słowy Stara Łęknica to to samo co Łęknica (a w rejestrze zabytków zachodniopomorskiego park przypisany jest do Starej Łęknicy, która nie istnieje na mapie).
Karol Barsolis Turysta Kulturowy 5 dni temu skomentował(a) Kosieczyn:
Dwór w Kosieczynie – lubuskie . Obecnie dwór jest w dobrym stanie (po remoncie ) , jest zamieszkały przez byłych pracowników PGR. ….PS. dodaje aktualne zdjęcia sprzed miesiąca..
GILBERT LAYER 6 dni temu skomentował(a) Wilkowa Wielka:
suite ...Johann G. Knie 31 décembre 1829 Größel Wilkawe, Groß, D., Reg. u. O. L: Ger. Bresl, Trebnitz, W. R. W. % M., Poſt Prausnitz; Landrath. v. Randow; für das Gut Für ſtenth, Ger. Oels; für die Gemeinde Patrim, Ger, J. R. Schwarz in Trachenberg. (O. M. bepf. =). 31 H., 1 h. Schloß, 1 Vorw. inne, 1, außerh., 202E., (k. 10); ev. K. zu Karoſchky Ggm.; k. K. zu Praus nitz. 1 Wdm.